home
English
om oss tjänster
projekt
kontakt
länkar
aktuellt  
Länkar till Leverantörer och fabrikanter

Lätta Väggar och bjälklag, isolering
Isolamin, http://www.isolamin.se/
Gyproc, http://www.gyproc.se/
Rockwool, http://www.rockwool.se/
Paroc, http://www.paroc.se/
Isover, http://www.isover.se/
Norgips, http://www.norgips.se/
Europrofil, http://www.europrofil.se/

Undertak, absorbenter
Paroc, http://www.paroc.se/
Bullerbekämparen, http://www.bullerbekamparen.se/
Gyptone, http://www.gyptone.se/
Knauf/Danoline, http://www.knaufdanoline.se/
Ecophon, http://www.ecophon.se/
Träullit, http://www.traullit.se/
Dalhem panel, http://www.archiproducts.com/
Topakustik, http://www.topakustik.ch/en/
Akustik Miljö, http://www.akustikmiljo.se/
Quiet Solutions, http://www.quietsolutions.se/?lang=sv
Rom & Tonik, http://www.rom-tonik.no/
Sontech, http://www.sontech.se/

Inredningsakustik
Gustafs inredning, http://gustafs.com/sv/
Akustik Miljö, http://www.akustikmiljo.se/
Silentia, http://www.silentia.se/
Sontech, http://sontech.se/sv/
Frapett, http://www.frapett.se/
Abstracta, http://abstracta.se/sv/
Blå Station, http://www.blastation.se/
DPJ Svenska AB, http://www.dpj.se/
Efg (European Furniture Group), http://www.efg.info/
Götessons, http://www.gotessons.se/
Lomakka, http://www.lomakka.se/
Nextlevel design, http://www.nextlevel-design.se/
Nila, http://nila.se/
Nordgröna, http://nordgrona.com/
Quiet Solutions, http://www.quietsolutions.se/?lang=sv
Rom & Tonik, http://rom-tonik.no/
Zilenzion, http://www.zilenzio.se/

Dörrar, vik- o blockväggar
HIAK, http://www.hiak.se/
DALOC, http://www.daloc.se/
Swedoor, http://www.swedoor.se/
Diedrichs (blockväggar), http://www.diedrichs.se/
Saxi Vägg AB, http://www.saxi.se/
Dorma Moveo, http://www.dorma.com/

Stegljudsdämpning
DAMTEC, Christian Berner AB, http://www.christianberner.se/
Granab, http://www.granab.se/
Aprobo, http://www.aprobo.com/
decibeX, http://www.decibex.com/

Vibrations- och stomljudsisolering
Christian Berner, http://www.christianberner.se/
Getzner, http://www.getzner.com/en/company/
Aprobo, http://www.aprobo.com/
Swedac, http://www.swedac-acoustic.se/
Vibratec, http://www.vibratec.se/

 


AV, Ljudutrustning

MIKROFONER OCH HÖRLURAR:
AKG: http://www.akg.com/
Beyer Dynamic: http://www.beyerdynamic.de/
Sennheiser: http://sv-se.sennheiser.com/
Pearl: http://www.pearlmicrophones.com/

KABLAR OCH RACK:
Cabletronic: http://www.cabletronic.se/
Wem Works: http://www.wemworks.se/

FÖRSTÄRKARE OCH DSP:
Biamp: http://www.biamp.com/
BSS: http://www.bss.co.uk/en-US
Cloud: http://www.cloud.co.uk/
Peavy: http://www.peaveycommercialaudio.com/
Crown, http://www.crownaudio.com/
Lab.Gruppen AB, http://www.labgruppen.com/

HÖGTALARE:
d&b Audiotechnik, http://www.dbaudio.com
NEXO, http://nexo-sa.com/en/
EAW, http://eaw.com/
BOSE, http://worldwide.bose.com/pro/en_us/web/home/page.html
L-Acoustics: http://www.l-acoustics.com/
Electro-voice, http://www.electrovoice.com/
Renkus Heinz, http://www.renkus-heinz.com/
Alcons Audio, http://www.alconsaudio.com/site/index.php
Marin Audio, http://www.martin-audio.com/
Tannoy, http://tannoy.com/
TOA: http://www.toa.de/default.carousel.alt.asp
Meyer Sound, http://www.meyersound.com/

ELEKTRONISKA EFTERKLANGSSYSTEM:
LARES, http://www.lares-lexicon.com
Meyer Sound Constallation, http://www.meyersound.com/product/constellation/
Yamaha Active Field Control, http://www.yamahaproaudio.com/global/en/products/afc/
ACS, http://www.asc.eu/
SIAP Acosutic system, http://www.siap.nl/

BILDVISNING:
Barco, http://www.barco.com/en/
Panasonic, http://www.panasonic.com/se/consumer.html
Mitsubishi, http://vis.mitsubishielectric.co.uk/

STYRSYSTEM:
Crestron, http://www.crestron.com/
AMX, http://www.amx.com/

ORGANISATIONER OCH TIDSKRIFTER:
AES, http://www.aes.org/
Pro Sound News, http://www.prosoundnetwork.com/index
Sound & Video Contractor, http://www.svconline.com/